Udowodnienie zdrady – do jakich metod można się posunąć
Rozpoczynając wspólne życie mamy nadzieję, że będzie ono oparte na zaufaniu, wierności i zrozumieniu. Dla każdego zdrada oznacza coś innego. Dla jednych będzie to spotkanie z osobą, która nam się podoba, pocałunek lub oglądanie filmów pornograficznych. Inni utożsamiają zdradę tylko i wyłącznie ze stosunkiem seksualnym. Zdrada to jedna z najtrudniejszych sytuacji w naszym związku a nawet życiu. Jest skutkiem, lecz nie przyczyną rozpadu związku. Podstawą udanego związku jest zrozumienie, zaufanie i wierność. Naruszenie którejś z tych zasad często kończy się awanturą i rozstaniem. Ze względu na dzieci, stan majątkowy oraz kwestie mieszkaniowe, każde podejrzenie zdrady powinno być uzasadnione i udowodnione a decyzje o rozstaniu powinny być podejmowane z rozwagą. Nieuzasadnione podejrzenia o zdradę mogą mieć równie nieprzyjemne konsekwencje, dlatego w tak delikatnych sprawach należy kierować się rozsądkiem.
Niepokojące sygnały sugerujące zdradę
Partner dopuszczający się zdrady będzie chciał ją ukryć by uniknąć oskarżenia o winę w rozpadzie pożycia małżeńskiego. Jeśli istnieje podejrzenie zdrady należy dokładnie obserwować zachowanie „drugiej połowy”. Niewskazana jest kontrola telefonu lub przeszukiwanie poczty email. Jeśli partner zorientuje się, że coś podejrzewasz zacznie skuteczniej ukrywać zdradę. Najczęstszymi symptomami sygnalizującymi zdradę są mi.in.:
Dlaczego zdradzamy? Przyczyn jest wiele i dotykają one wielu płaszczyzn naszego życia. Zazwyczaj dotyczą one braku satysfakcji z życia seksualnego, zwiększonego libido, wypalenia w związku, zemsty lub korzyści materialnych. Często zdradzają osoby chcące za wszelką cenę uniknąć konfliktów i w obawie przed kłótniąnie dzielą się z ukochana osobą swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Innym dowodem zdrad jest problem z tworzeniem intymnych relacji oraz strach przed i bliskością. Najczęstszym powodem zdrad jest niespodziewany skok w bok. Zbyt duża ilość wypitego alkoholu, ciekawość lub podejmowanie decyzji pod wpływem emocji może sprawić, że wylądujemy w ramionach nieodpowiedniej osoby. Czasem do zdrady popycha nas chęć zemsty na partnerze, który nas zdradził. Co zrobić by poznać prawdę? Działać na własną rękę czy zaufać profesjonalistą?
Śledztwo na własną rękę
Gdy wystąpi podejrzenie zdrady warto spróbować zdobyć dowody na własną rękę. Należy jednak pamiętać, by przeglądając rzeczy osobiste partnera nie pozostawiać śladów mogących wskazywać na to, że o coś go podejrzewamy. Dowodów zdrady może nam dostarczyć poczta e-mail, lista połączeń lub smsy. Przezorny zdradzający będzie regularnie usuwał wiadomości i listę połączeń. W takiej sytuacji należy być konsekwentnym i cierpliwym. Z czasem zdradzający może stracić czujność i nie skasować jakiejś wiadomości. Jeśli niewierny partner ustawi na telefonie i komputerze dodatkowe blokady i hasła istnieje możliwość zainstalowania oprogramowania szpiegowskiego na danym urządzeniu. Należy jednak pamiętać, że tego typu oprogramowania są często wykrywane przez programy antywirusowe. Istotne by kontrolować wspólne finanse. Płatność w hotelu lub drogich restauracjach mogą być związane ze spotkaniami z kochankiem lub kochanką. Dowodem zdrady mogą być także paragony np. za kwiaty, biżuterie lub bieliznę, której nie otrzymaliśmy. Kolejnym sposobem na udowodnienie zdrady jest przyłapanie partnera na kłamstwie. Zapytaj o to jak minął wyjazd służbowy i czy coś się w tym czasie wydarzyło i po kilku dniach zadaj mu to samo pytanie. Jeśli odpowiedzi będą się od siebie różniły jest to powód do niepokoju. Dość nowym i kontrowersyjnym rozwiązaniem jest wynajęcie testerów wierności. Są to osoby, które za opłatą sprawdzą wierność naszej ukochanej osoby. Testerzy próbują uwieść partnera, co do którego istnieje podejrzenie niewierności. Wynikiem współpracy z tego typu agencjami jest szczegółowy raport oraz wszelka dokumentacja potwierdzająca lub zaprzeczająca naszym obawą.
Pomoc detektywa
Zazwyczaj w udowodnieniu zdrady niezbędna jest pomoc detektywa, który oprócz tego, że dysponuje wyspecjalizowanym sprzętem, posiada również niezbędne doświadczenie w tego typu sprawach. Pracownik biura detektywistycznego przeprowadzi z klientem wywiad, w którym zapyta o miejsce pracy partnera, gdzie lubi spędzać czas wolny, jakie alarmujące sygnały skłoniły nas do podejrzewania ukochanej osoby o zdradę. Po uzyskaniu niezbędnych informacji detektyw przystępuje do ułożenia planu działania, pozwalającego zdobyć ważne materiały dowodowe. Wszelkie wyniki postępowania zawarte są w raporcie końcowym wraz z załącznikami (fotografiami, nagraniami itp.) Zgodnie z Art. 8 Ustawy o usługach detektywistycznych „Detektyw jest uprawniony do przetwarzania danych osobowych, zebranych w toku wykonywanych przez niego czynności, o których mowa w art. 2 ust. 1, bez zgody osób, których dane dotyczą, w zakresie sprawy prowadzonej przez przedsiębiorcę posiadającego wpis do rejestru, wyłącznie w czasie prowadzenia tej sprawy.” Zdobyte w ten sposób dowody mogą być wykorzystywane w sądzie jako główny argument w sprawie rozwodowej. Zdrada to trudna sytuacja, często uważana za temat tabu. Pojęcie zdrady jest różnie definiowane, jednak konsekwencje i ból z jakim się wiąże jest tak samo duży w każdym przypadku. Działanie na własną rękę może okazać się bezowocne. Warto zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, który jako osoba doświadczona w szybki i skrupulatny sposób zweryfikuje nasze podejrzenia. Biura detektywistyczne gwarantują pełna dyskrecję oraz zaangażowanie.

ul. Św. Mikołaja 1/27 | Białystok

Jesteśmy do Twojej dyspozycji na terenie największych miast w Polsce, jak Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Białystok, Lublin, Toruń, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Opole, Rzeszów.

Comments are disabled.