Windykacja należności – jedno z najtrudniejszych zadań w biznesie
Windykacja należności – jedno z najtrudniejszych zadań w biznesie, często decydujące o być albo nie być firmy. Co zrobić w przypadku nieuczciwego kontrahenta, który nie chce zapłacić za wykonane usługi lub otrzymany towar? Czy próbować odzyskać pieniądze samodzielnie, czy skorzystać z pomocy detektywa?
Wyrok sądu

Najczęstszym rozwiązaniem jest skierowanie sprawy na drogę sądową. Kiedy nie pomagają wezwania do zapłaty, a dłużnik przestaje odbierać telefony i odmawia negocjacji, nie ma innego wyjścia i trzeba podjąć bardziej zdecydowane działania. Większość przedsiębiorców zwraca się wówczas do sądu, by w postępowaniu nakazowym, bez udziału stron, wydał wyrok. Stanie się on podstawą do działań komorniczych.

Już na tym etapie przydatna jest pomoc detektywa. Wiele spraw nie musiałoby trafić na wokandę, gdyby windykacja była sprawnie przeprowadzona. Przedsiębiorcy ograniczają się zazwyczaj do wezwań do zapłaty i telefonów. Detektyw ma więcej możliwości. Może obserwować dłużnika, zebrać informacje o posiadanym przez niego majątku, przeprowadzić rozmowy dotyczące uregulowania zaległych płatności. Ma możliwość zebrania materiału dowodowego, zwłaszcza wtedy, gdy zachodzi obawa, że działanie było umyślne. Przygotowany raport daje wierzycielowi możliwość złożenia pozwu w postępowaniu karnym o oszustwo.

Więcej o pracy detektywa w różnych aspektach przeprowadzania windykacji możecie przeczytać na naszej podstronie – windykacja. 

Comments are disabled.