Poszukiwanie biologicznego rodzeństwa na skutek adopcji
Decyzja o podjęciu poszukiwań członka biologicznej rodziny może być trudna. Wielu decyduje się na działanie na własną rękę. Niestety zbyt często wyszukiwanie dokumentacji adopcyjnej bez profesjonalnego wsparcia nie przynosi oczekiwanych efektów. Każda osoba adoptowana posiada wyjątkową część życia: rodzinę biologiczną. Poszukiwanie biologicznego rodzeństwa może być intensywnym i satysfakcjonującym procesem. Mogą jednak zdarzyć się sytuacje, w których wiesz lub podejrzewasz, że masz rodzeństwo biologiczne, ale nie masz pojęcia, jak je znaleźć. Jeśli tak, to jak zacząć szukać potencjalnego rodzeństwa biologicznego?
Poszukiwania biologicznego rodzeństwa nie jest odrzuceniem obecnej rodziny
Rozważając poszukiwanie rodzeństwa biologicznego, osoby przysposobione często słyszą stwierdzenie „Po co szukać rodziny rodzącej, skoro masz już doskonałą rodzinę?”.Ale prawda jest taka, że poszukiwanie biologicznych krewnych często nie ma nic wspólnego z tym, czy miałeś szczęśliwe dzieciństwo lub dobre relacje z rodzicami . Osoby adoptowane szukają rodziny biologicznej z różnych powodów. Mogą to być:
Większość osób adoptowanych martwi się tym, jak ich obecna rodzina będzie się czuła, gdy zaczniesz szukać swoich biologicznych krewnych. Warto podejść do tej kwestii bardzo delikatnie. W takiej sytuacji rodzice często oczekują zapewnień, że zawsze będą przez nas kochani i że zawsze będą naszymi rodzicami.
Poszukiwanie biologicznego rodzeństwa na własną rękę

Poszukiwania warto rozpocząć od zebrania wszystkich możliwych informacji. Dobrą praktyką jest prowadzenie rejestru wszystkiego, co znajdziesz po drodze, niezależnie od tego, czy w danym momencie wydaje się to przydatne. Wszelkie fakty i informacje warto przechowywać razem, aby w razie potrzeby móc do nich wrócić. W początkowej fazie poszukiwań warto uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących naszego urodzenia. Adopcyjni rodzice mogą być doskonałym źródłem informacji.

Podstawowe fakty na których warto się skupić to: 

Instytucja adopcyjna będzie kluczowym miejscem,w którym warto rozpocząć poszukiwania. Gdy zdobędziemy podstawowe informacje, musimy zacząć przeszukiwanie katalogów, serwisów społecznościowych, roczników, książek telefonicznych i stron genealogicznych.
Skontaktuj się z agencją adopcyjną
Jeśli Twoi rodzice współpracowali z agencją adopcyjną, aby wprowadzić Cię do swojej rodziny, powinieneś skontaktować się z ośrodkiem adopcyjnym lub placówką, która zajmowała się twoim przysposobieniem. W większości przypadków biologiczni rodzice podczas rozmowy ze swoim doradcą adopcyjnym wspomina o swojej sytuacji życiowej, w tym o innych dzieciach, które już mogli mieć. Nawet jeśli zostałeś przysposobiony w drodze adopcji zamkniętej, a Twoi rodzice nie otrzymali żadnych informacji o Twojej rodzinie biologicznej, specjalista może mieć te informacje w aktach. W zależności od zasad agencji i wieku, informacje te mogą zostać udostępnione, aby pomóc Ci rozpocząć poszukiwania.
Poszukiwania w mediach społecznościowych
Media społecznościowe to coraz bardziej przydatne narzędzie w odnalezieniu biologicznego rodzeństwa. Ogromna liczba osób ma konta w mediach społecznościowych, a wyszukiwanie określonej nazwy za pośrednictwem tych platform może szybko połączyć cię z potencjalnym rodzeństwem biologicznym.
Zatrudnić prywatnego detektywa
Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz rozważyć zatrudnienie prywatnego detektywa, który ma umiejętności i wiedzę, aby z powodzeniem znaleźć dawno zaginione rodzeństwo biologiczne. Istnieją konkretni prywatni detektywi specjalizujący się w sprawach adopcyjnych , którzy mogą uzyskać oczekiwane efekty w krótkim czasie i niewielkim kosztem. Przed wybraniem prywatnego detektywa w celu znalezienia rodzeństwa biologicznego zawsze należy jednak przeprowadzić odpowiednią analizę procesu adopcyjnego, aby upewnić się, że Twoja sprawa kwalifikuje się do podjęcia działań detektywistycznych i jakie jest prawdopodobieństwo sukcesu w Twojej sytuacji.

ul. Św. Mikołaja 1/27 | Białystok

Jesteśmy do Twojej dyspozycji na terenie największych miast w Polsce, jak Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Białystok, Lublin, Toruń, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Opole, Rzeszów.

Comments are disabled.