Zastosowanie aplikacji szpiegujących w monitorowaniu dzieci
Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Jeżeli tylko może, chciałby uchronić je przed popełnianiem poważnych błędów, zadawaniem się z niewłaściwymi ludźmi i krzywdą, jaka może je spotkać, gdy ktoś nadużyje jego zaufania. Niestety, dzieci nie zawsze chcą się dzielić informacjami ze swoim opiekunem. Chcąc zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo, warto więc rozważyć instalację aplikacji szpiegujących w ich telefonach. Aplikacje szpiegujące działają na trzech płaszczyznach, dostarczając informacji, które pozwalają stworzyć pełny obraz tego czy coś niedobrego nie dzieje się z dzieckiem.
Monitoring położenia
Aplikacje szpiegujące (m.in. SpyOne) pozwalają na kontrolę gdzie i z kim przebywa nasze dziecko. Na bieżąco można uruchomić GPS, który oznaczy na mapie położenie telefonu. To przydatna funkcja również w przypadku, gdy nasze dziecko zgubi aparat lub zostanie on skradziony. Program ma również możliwość zapisywania trasy jaką pokonało dziecko. Można więc sprawdzić u kogo i gdzie było np. w czasie gdy powinno być w szkole. Oprócz bieżącego monitoringu lokalizacji SpyOne umożliwia również wyznaczenie obszaru, poza który podopieczny nie powinien wychodzić. Wielkość jest dowolna – może to być tylko okolica szkoły i domu (dla młodszych) lub dzielnica miasta (dla starszych). W razie przekroczenia wyznaczonych, wirtualnych granic rodzic otrzymuje powiadomienie na maila, a na telefonie wyświetla się alarm. Umożliwia to szybką reakcję i sprawdzenie, gdzie jest dziecko i dokąd się kieruje. Funkcja ta jest szczególnie przydatna, gdy nasze dziecko porusza się po mieście bez opieki, np. idąc na zajęcia pozalekcyjne lub wracając ze szkoły. Zapewnia mu bezpieczeństwo, a rodzicom daje pewność, że wszystko z ich pociechą jest OK. Pozwala im również błyskawicznie zareagować w przypadku jakichkolwiek odstępstw lub zmiany standardowych zachowań dziecka (np. w razie porwania).
Kontrola kontaktów
Równie ważną funkcją SpyOne jest kontrola z kim i na jakie tematy rozmawia nasze dziecko. Wraz ze zmianą szkoły lub otoczenia w życiu dziecka pojawiają się nowi znajomi. Niektórzy z nich nie budzą zaufania rodziców. Dziecko może wpaść w złe towarzystwo, próbować narkotyków, wejść w konflikt z prawem lub zostać wykorzystane. Monitoring kontaktów pozwala szybko zareagować na zagrożenie, jakie niosą ze sobą takie znajomości. SpyOne umożliwia podsłuchiwanie rozmów telefonicznych oraz odczytywanie otrzymywanych na telefon dziecka smsów. Ponieważ młodzi często korzystają z komunikatorów internetowych (takich jak np. WhatsApp, Snapchat) oraz social mediów (Facebook), aplikacja monitoruje również informacje przesyłane tymi kanałami. Rodzic na bieżąco otrzymuje te same informacje co dziecko. Wie, kiedy obcy spróbuje umówić się z niepełnoletnim przez Internet, a także gdy syn lub córka są nękani w szkole lub przeżywają rozczarowanie miłosne. We wszystkich tych sytuacjach wiedza o tym co się dzieje pozwala na szybką reakcję, pomoc dziecku i uchronienie go przed poważniejszymi konsekwencjami błędnych decyzji.
Monitoring otoczenia
Trzecią, równie ważną funkcją aplikacji SpyOne jest możliwość monitorowania tego, co się dzieje w otoczeniu dziecka. Ułatwia to ocenę, czy nasza pociecha faktycznie znajduje się w sytuacji zagrożenia, czy to tylko zabawa lub zwykła sprzeczka z kolegami. SpyOne umożliwia zdalne uruchomienie kamery w telefonie, zarówno przedniej, jak i tylnej. Kamera przesyła na żywo podgląd wszystkiego na co zostanie skierowana. Tą metodą można szybko poznać twarz osoby grożącej dziecku lub rówieśnika, który je dręczy lub ośmiesza. Nagranie może być podstawą do podjęcia dalszych działań, m.in. w przypadku gdy zostanie naruszone prawo (przemoc, molestowanie, kradzież smartfona). Opcja obserwowania na żywo co dzieje się w otoczeniu dziecka daje również rodzicom możliwość szybkiego zareagowania w sytuacji groźnej dla syna lub córki (przez np. zawiadomienie policji lub szkoły). Te trzy główne funkcje pozwalają zapewnić dziecku bezpieczeństwo i uchronić je przed problemami, z których w tym wieku jeszcze nie zdaje sobie sprawy.
Aplikacja szpiegująca SpyOne- jak zainstalować?
Aplikacja SpyOne jest prosta w instalacji – wystarczy dostęp do telefonu dziecka przez kilka minut, żeby ją zainstalować i uruchomić (można to również zrobić zdalnie). Działa w tle i jest tak skonfigurowana by właściciel urządzenia nie domyślił się że jest szpiegowany. Do jej największych zalet należy niewykrywalność. Popularne programy antywirusowe dla smartfonów, jak również skaner Google nie potrafią jej namierzyć. Zapewnia to stały dostęp do wszystkich danych, bez obawy wykrycia. SpyOne ma też inne zastosowania. Można jej używać nie tylko do monitoringu dzieci, ale również do kontrolowania firmowych telefonów (i tego co robią pracownicy w czasie pracy), oraz do zbierania dowodów zdrady lub niewierności współmałżonka na potrzeby procesu rozwodowego.

Comments are disabled.