Jakie sprawy można zlecić detektywowi?

Spy Detective

Sprawy dla detektywa

Wyobrażenie o tym czym zajmuje się prywatny detektyw wiele osób czerpie z filmów akcji. Tropienie zbiegów i poszukiwanie podejrzanych to nie jedyne zlecenia, z którymi można się zwrócić do agencji detektywistycznej. Tak naprawdę, może ona pomóc w każdej dziedzinie życia.

Sprawy rodzinne

Mąż nie płaci alimentów? Jedno z małżonków podejrzewa drugie o zdradę? To także sprawy dla prywatnego detektywa. Profesjonalista dyskretnie sprawdzi wierność w związku i pomoże zebrać dowody do sprawy rozwodowej. Poza tym może również potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo, a także skontrolować czy wynajęta niania dobrze zajmuje się maluchem. Będzie miał również czas na poszperanie w księgach parafialnych i archiwach by odnaleźć biologicznych rodziców lub zaginione rodzeństwo.

Wywiad gospodarczy

W biznesie, gdzie błędna decyzja może zadecydować o być albo nie być firmy, nie ma miejsca na pomyłki. Tam, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze, konieczna jest pewność, że kontrahent jest uczciwy i rzetelny. Prywatni detektywi sprawdzą wiarygodność wybranych firm, prześledzą ich historię finansową i ustalą, czy są to podmioty z którymi warto nawiązać współpracę. Pomogą również w wyborze osób na stanowiska kierownicze, dostarczając informacji o przebiegu zatrudnienia, opinii o wykonywanej pracy i doświadczeniu.

Przestępstwa kryminalne

Prywatny detektyw bierze również sprawy, które rozwiązuje policja. Biura detektywistyczne zajmują się poszukiwaniem i odzyskiwaniem skradzionych przedmiotów, obrazów, samochodów. Dzięki pracy specjalistów są w stanie szybko namierzyć zaginione mienie i odszukać osoby odpowiedzialne za jego zniknięcie. Co ważne, współpraca z detektywem nie wyklucza i nie przeszkadza w działaniach śledczych policji, a może dostarczyć dodatkowych dowodów lub poszlak.

Poszukiwania zaginionych osób

Prywatny detektyw podejmuje się również spraw związanych z zaginięciem lub zniknięciem osób. W jego dyspozycji są sprawy związane z porwaniami, uprowadzeniami oraz ukrywaniem się przed wymiarem sprawiedliwości. Dobre biuro detektywistyczne podejmie się również znalezienia rodziny (dalszej lub bliższej).