Jak oszukać wariograf?

Wariograf Wyniki

Wśród wielu pytań nurtujących osoby zainteresowane badaniem przy użyciu wariografu jest to wymienione w tytule niniejszego tekstu.

Nieco wcześniej pada jeszcze jedno pytanie:
Czy można oszukać wariograf?

A zaraz potem poszukiwane są odpowiedzi na pytanie:
W jaki sposób można oszukać wariograf?

Wychodząc naprzeciw tym częstym oczekiwaniom naszych potencjalnych klientów, chcemy rzucić nieco światła na tę interesującą kwestię.
Omawiając powyższy problem odwołam się do moich doświadczeń zawodowych związanych z “oszukiwaniem wariografu“.

Jak, wskazują moje wieloletnie obserwacje z poziomu Doktora Poligrafa, pytanie dotyczące sposobów oszukania wariografu zadają najczęściej te osoby, które wyraziły zgodę na badanie wariografem, a następnie chcą mieć wpływ na jego wynik.

Takie zachowanie jest często spowodowane tym, że osoby te planują ukryć swój związek ze zdarzeniem, które ma być przedmiotem planowanego badania.
Krótko mówiąc, jeżeli ktoś poszukuje sposobów na oszukanie wariografu, to można zinterpretować to w następujący sposób: temu badanemu nie zależy na tym, aby zaprezentować się podczas badania jako osoba szczera i wiarygodna.
Dopełnieniem tej sytuacji jest następujące wnioskowanie logiczne: osoba nieszczera, której zaproponowano badanie wariografem, będzie próbowała”oszukać” eksperta i urządzenie wpływając na rzeczywisty przebieg wydarzeń. Zanim kandydat przystąpi do tego działania przygotowuje się. Robi to w ten sposób, że sięga do literatury lub Internetu. Poszukuje opinii “fachowców” w tej materii, zadając w wyszukiwarce nieśmiertelne pytanie: Czy można oszukać wariograf i jak to zrobić?

A zatem odpowiadam:
Tak, można oszukać wariograf w czasie badania. Tak samo łatwo można oszukać wariograf, jak łatwo można nauczyć się w ciągu kilku dni wstrzymywać oddech pod wodą przez 10 minut, albo chodzić bosymi stopami po rozżarzonych węglach.

Pytanie: ile osób posiada takie umiejętności?
W Polsce Anno Domini 2018 jest z całą pewnością jeden taki człowiek, wielokrotny mistrz świata w nurkowaniu swobodnym (bezdechowym).

Skąd więc takie zamieszanie z tym oszukiwaniem wariografu?

Myślę, że prawdopodobnie jest tak, że większość osób, planujących badania na wariografie myli pojęcie oszukać wariograf z zakłócić badanie.
Do tej pierwszej kwestii już się odniosłem. Teraz pozostaje sprawa zakłócania badania z użyciem wariografu. W moim przekonaniu, ta sprawa jest o wiele prostsza.

W tej kwestii znów z pomocą idzie nam Internet. Internecie jest obszerny w podpowiedziach: Jak oszukać wariograf?
“Znawcy tematu” podpowiadają, więc kandydatom na oszustów wariograficznych różne sztuczki takie, jak: włożenie pinezki do buta, zażycie środków psychoaktywnych lub innych substancji działające na system nerwowy. Poleca się też różne przeszkadzacze takie, jak: ziewanie, kasłanie, poruszanie się podczas testów.
Odnosząc się do tego, stwierdzam, że jest prawdą, że takie działania zakłócają przebieg i w efekcie wynik badania z użyciem wariografu. A więc wszystko gra. Niekoniecznie….
I tu jest miejsce na złą wiadomość.
Otóż; każdy doświadczony ekspert w dziedzinie wariografii szybko zorientuje się, że badany zakłóca badanie.
W jaki sposób doszło do zakłócenia badania nie ma tu już żadnego znaczenia!
No bo, jakie może to mieć znaczenie?
Już wszystko jest jasne. Przede wszystkim dlatego, że sam badany zrobił wszystko, żeby uznać go za osobę nieszczerą. Badający go ekspert już wie, że badany nie jest osobą szczerą. A zatem badany nie może być uznany za osobę wiarygodną.

W takim przypadku ekspert komunikuje zlecającemu, że badanie wariografem ma wynik nierozstrzygający z uwagi na zakłócanie jego przebiegu przez badanego.
Tak pokrótce się mają sprawy z oszukiwaniem wariografu.

Jednak nie zapominamy o fakcie, że my jesteśmy tylko usługodawcami.
A zatem, jeżeli klient zechce, to zrealizujemy wszelkie jego życzenia. Możemy również tak dalece ułatwić mu życie, że służymy mu przed badaniem pinezką lub gwoździem do buta. Jeżeli klient sobie tego życzy, możemy podać mu mocną kawę, po której robi się słabo. Ponieważ my działamy zgodnie z maksymą: Klient nasz pan.
Jednak po badaniu przychodzi czas na sprawozdanie. Przygotowujemy je zgodnie ze sztuką, czyli rzetelnie. Oznacza to, że uczciwie opiszemy wszystkie życzenia klienta, również te którymi posłużył się badany do oszukania wariografu.

Zrobimy to z całą pewnością ponieważ, jak to się mówi w naszej branży, my robimy w prawdzie.
No i jeszcze drobiazg, my szczerze lubimy naszą robotę.

Wasz Doktor Poligraf