Czy można sprawdzić nianię?

niania

Wiele kobiet po urodzeniu dziecka chce szybko wrócić do pracy. Jednak z kim zostawić malucha? Babcie nie zawsze są „pod ręką”, dlatego też wybór często pada na nianię. Jednak czy obca osoba będzie zajmowała się naszą pociechą tak jak należy? Jak sprawdzić nianię przed zatrudnieniem?

Referencje i bezpośrednia rozmowa to podstawa do podjęcia decyzji. Jednak nie zawsze w trakcie spotkania jesteśmy w stanie ocenić, czy zachowanie niani nie jest tylko odgrywaniem roli dobrej opiekunki. Jeżeli cokolwiek w trakcie rozmowy budzi nasze zaniepokojenie, koniecznie trzeba sprawdzić, czy jest ono uzasadnione. Przecież to właśnie tej osobie na wiele godzin powierzymy nasz najcenniejszy skarb – dziecko.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto skontaktować się z… prywatnym detektywem. W kilka dni sprawdzi on czy nasza kandydatka faktycznie jest tym za kogo się podaje, jaki tryb życia prowadzi, czy nie ma nałogów i nie spotyka się z podejrzanym towarzystwem. Detektyw zbada również przeszłość i popyta o opinię w zakładzie pracy lub wśród sąsiadów. Dzięki takim działaniom szybko dowiemy się czy osoba chcąca opiekować się naszą pociechą jest godna zaufania.

Wybór niani to jednak nie koniec. Wiele mam martwi się czy niania dobrze zajmuje się dzieckiem, czy realizuje ich zalecenia i zapewnia maluchowi odpowiednią opiekę. Modne ostatnio ukryte kamerki i mikrofony nie pokazują wszystkiego. Poza tym wiele kandydatek nie chce pracować pod okiem kamery, mimo że wspaniale zajmują się dzieckiem. To krępujące cały czas pozostawać pod obserwacją.

Również i tu może pomóc prywatny detektyw. Będzie on dyskretnie towarzyszył maluchowi na spacerach; sprawdzi, czy niania poświęca dziecku wystarczająco dużo uwagi i czy ma ono zapewnione bezpieczeństwo i właściwe warunki. Mama dostanie konkretne i pewne informacje. Łatwo będzie mogła ocenić pracę opiekunki – nie tylko na podstawie swoich domysłów. Zebrane materiały mogą być również podstawą do zwolnienia niani lub dochodzenia swoich praw w sądzie. Dobro dziecka jest przecież najważniejsze!